Erdem Zengin Kimdir?

Aslen Aksaraylı olan Erdem Zengin, 1981 yılında Giresun Şebinkarahisar’da doğmuştur. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Aksaray´da tamamlamıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. Öğretmen bir anne babanın oğlu olarak aile mesleğine devam etmiştir.  Halen Aksaray Güzelyurt İlçesi’nde okul müdürü olarak görev yapmaktadır. Resim, Heykel, Seramik ve Tiyatro sanatları ile de ilgilenmiştir. Erdem Zengin birçok sanatsal faaliyete destek vermektedir.

Aksaray’ın ilk kişisel fotoğraf sergisi olan Bilinmeyen Şehir Fotoğraf Sergisi’ni açmıştır. Bu sergi 150 000 kişinin ziyareti sayesinde yoğun bir ilgi almıştır. Bu sebeple 2012 – 2015 yılları arasında Aksaray’ın tarihi ve kültürel değerlerini tanıtmak amacı ile 6 adet kişisel fotoğraf sergisi açmış, 5 adet karma fotoğraf sergisine de katılmıştır. 2010 yılında başladığı fotoğraf eğitimlerine 2015 yılı sonrası daha fazla ağırlık vermiştir. Ayrıca Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü mezunu olan Erdem ZENGİN iki binden fazla kişiye yüz yüze fotoğraf eğitimleri vermiştir. Udemy platformu üzerinden on binlerce kişiye online fotoğraf kursları da vermektedir. Bir çok dergide fotoğraf ve gezi üzerine yazıları ve fotoğrafları yayınlanmıştır.

2012 yılında kurulan ve TFSF üyesi olan AKFOD – Aksaray Fotoğraf Sanatı Derneği’nin 2. 3. ve 5. dönem Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmüştür. Bu derneğin 6. dönem Yönetim Kurulu Başkanlığına devam etmektedir. 2022 yılında kurulan Doğaya Kuş Bakışı ve Ekoloji Derneği kurucu üyelerinden olup bu dernekte başkan yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

FIAP onaylı yarışmalar dahil olmak üzere fotoğraf yarışmalarında jüri üyesi olarak da görev yapan Erdem ZENGİN aynı zamanda TFSF Yarışma temsilcisidir.

Erdem ZENGİN evli, iki çocuk babasıdır.

ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Bu sitedeki bütün makaleler, görseller, grafikler Erdem Zengin tarafından hazırlanmıştır. Bütün fotoğraflar, yazılar ve videolar Erdem ZENGİN’e aittir. İzinsiz basılamaz, çoğaltılamaz, kopyalanamaz ve yayınlanamazlar. Ticari, siyasi, kişisel veya kurumsal çıkarlar doğrultusunda kullanılamazlar. İzin almak için iletişim menüsünü kullanınız. İzin almaksızın kullanılan fotoğraf, video, yazı ve diğer içerikler için kullanımı yapan kişi, kurum ve kuruluşlar hakkında 5846 Sayılı Kanun hükümleri gereğince yasal işlem yapma hakkı bulunmaktadır.

Erdem ZENGİN, hiç bir ticari amaç gütmeden bu ürünleri ortaya koymaktadır. Bütün yazılar, fotoğraflar toplum yararı için yayınlanmaktadır. Bu sitede bu nedenle ticari reklam dahi yayınlanmamaktadır. UDEMY sistemi üzerinden yapılan kurslar tamamen yasal olup, burada gerçekleşen bütün işlemler ve ödemeler UDEMY tarafından yasal şekilde gerçekleşmekte ve vergileri ödenmektedir.

İLETİŞİM


WhatsApp

Kaynak :
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok